Rodos Adası hakkında ne zaman birşeyler yazmak istesem yada anlatmam gerekse Lindos köyünden başlamak geliyor içimden.

Bembeyaz evlerin çevrelediği daracık sokaklarda hediyelik eşya satıcılarının süslediği güzel bir yer tatil merkezi Lindos. Adaya gelen her turistin mutlaka uğradığı köy, muhteşem manzaralara tanıklık etmenizi sağlıyor.

Sokaklarda sağlı sollu hediyelik eşya satıcılarında rengarenk Lindos hatıraları alabilirsiniz. Biraz fiyatı yüksek bir şeyler almışsanız yüzde 10-20 arasında bir indirim alabilirsiniz ama küçük hediyelik eşyalarda indirim falan yapmazlar.

Köy halkı Türk insanının yapısından çok uzak değil. Sıcak, samimi ve ilgili. Tıpkı Anadolu’muzun güzel insanları gibi. Köy içerisinde ki restoranlarda bizim yemek kültürümüze çok uzak olmayan meze ve yemek çeşitleri ile güzel bir ziyafet çekmek mümkün. Herhangi bir restorana oturun ve sıcak karşılamanın ve servisin sonunda keyifle yiyeceğiniz yemeklerin tadını çıkarın.

Benim gibi fotoğraf çekmeyi seven birisi iseniz Lindos’da sizler için çok malzeme var demektir. Kale, surlar, deniz, daracık sokaklar, bembeyaz evlerde bol bol fotoğraf çekebilirsimiz.

Gelmek için en ideal zaman bence sonbahar. Yoğun sıcakların azalıp havanın azda serinlediği bir anı kollamak hem daha keyifli bir tatil yapmanızı sağlayacaktır hem de kalabalığın az olmasından dolayı bunalmadan güzel bir tatil yapabilirsiniz.

Köyde kesinlikle otopark sorunu var onun için köye iyice yaklaştığınız bir anda bulduğunuz park yerine aracınızı park edin bir kaç adım yürümekten bir şey çıkmaz ama köy merkezinde otopark bulamadığınız zaman harcayacağınız vakit çok daha fazla olacaktır. Rodos Adası gezinizde mutlaka bu cennetvari köyü ziyaret edin. Lindos, Rodos Adası’nın tarihi ve doğal güzellikleri arasında en zengin noktalarından birisi.